Çeviri Fiyatları

Ankara Çeviri Büroları, Çeviri Fiyatları; Çeviri fiyatlandırılmasında dikkate alınan çeviri dili ( İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Japonca, Çince), konusu (teknik, hukuk, tıp..), sayfa sayısı gibi  farklı unsurlar olması nedeniyle, çevirisini talep edeceğiniz metin şirketimize mail ortamında gönderildikten sonra en kısa zamanda çeviri fiyatı teklifi verilmektedir.

Çeviri Fiyatlandırılması kaynak (orijinal metin) ve hedef dil (çevrilecek dil) çeviri fiyatlarını en fazla etkileyen faktördür.

Çevri yapılacak metin, tıp, hukuk, mühendislik, medikal gibi uzmanlık gerektiren konular içeriyorsa, çeviri ücreti bir miktar artabilir.

Çeviri dili İngilizce, Almanca, Fransızca ise 16 TL, Ukraynaca 30 TL, Japonca 90 TL, Çince ise 70 TL’dir. Bu fiyatlar diploma, evlilik cüzdanı, pasaport gibi standart belgeler için geçerlidir. (2016 Fiyatları) Diğer diller için şirketimize metnin mailini göndermeniz gerekir.

Şirketimiz çeviri kalitesinden hiçbir zaman taviz vermemektedir. Konusu ne ise teknik ama Makine metinleri ise Makine Mühendisi, inşaat ise İnşaat Mühendisi, Kimya ise Kimya Mühendisi tarafından çevirileri yapılmaktadır.

Çeviri Fiyatlandırılması

– Boşluksuz 1.000 karakter 1 (bir) sayfa olarak hesaplanmaktadır.    Microsoft Word içerisinde bulunan Araçlar (Tools) > Sözcük Sayımı (Word Count) >   Karakter    (boşluksuz) [Character (without space)] seçeneğinden karakter sayımını görebilirsiniz.

– Boşluksuz 1.000 karakterin altında olan metinler 1 (bir) sayfa olarak kabul edilmektedir.

– 50.000-100.000 karakterin (50-100 sayfa) üzerindeki çeviri metinlerinde indirim uygulanmaktadır.

– Noter tasdik ücreti, Valilik, Konsolosluk onay işleri müşterilerimize aittir.